Metropolis adieu?

WP 20170530 15 55 02 ProNie tak dawno wielkie poruszenie wywołał projekt ustawy o metropolii warszawskiej, który niby nieznany meteor spadł nagle na kilka milionów mieszkańców Warszawy i jej okolic. Projekt wywołał znaczne zakłócenia atmosferyczne, a mianowicie medialną i samorządową burzę.

Czytaj więcej...

Wygodniej i bezpieczniej

L1050377Przy okazji odbywającej się realizacji dwóch ważnych inwestycji związanych z milanowską komunikacją pieszą i kołową, warto zastanowić się nad założeniami i oczekiwanymi efektami. Są to: przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną przy ul. Kościuszki oraz poprawa funkcjonalności tunelu pod torami kolejowymi.

Czytaj więcej...

Decydujemy my-mieszkańcy

L1030984Drzewa i zieleń to jedna z najcenniejszych rzeczy jakie posiada miasto-ogród. Drzewo powstaje z troskliwie wyhodowanej sadzonki, jest żywą architekturą, konstrukcją zawierającą czas, świadkiem historii, czymś, o co trzeba dbać i zabiegać. Dla tego gdy w projekcie modernizacji czterech ulic pojawił się pomysł ich powycinania, mieszkańcom stanęły włosy dęba ze zdumienia i przerażenia.

Czytaj więcej...

Mieszkaniec lubi wiedzieć

L1040853Nowe zasady odbioru śmieci przyjęłam ze zrozumieniem. Setki worków z liśćmi przed posesjami tarasujące całe ciągi komunikacyjne są tak samo denerwujące, jak torby ze śmieciami obwieszające uliczne kosze. Może coś się w tej sprawie zmieni? Zadbałam o wygodę pana śmieciarza i pojechałam kupić pojemnik na kółkach. Żegnajcie stojaki - witajcie pojemniki.

Czytaj więcej...

Nasze matki, nasi ojcowie (miasta)

Pewnego dnia w skrzynce na listy znalazłem „Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu maista Milanówka w okresie od 1 lutego 2016 do 31 grudnia 2016 roku” sygnowany przez firmę EKO-Hetman z Nadarzyna.
Zdziwiłem się nieco, ponieważ nie zawierałem z firmą EKO-Hetman z Nadarzyna żadnej umowy. Zgodnie z tzw. ustawą śmieciową, to gmina jest zobowiązana do ustalenia zasad odbioru odpadów. Zdziwiłem się też dlatego, że o nowych zasadach gromadzenia odpadów nie zawiadamia mnie burmistrz albo choćby niższy rangą przedstawiciel władz miasta, lecz prywatna firma, z ktrórą się, na Boga, o nic nie umawiałem. Ale najciekawsza okazała się treść owego inseratu.

Czytaj więcej...

Monday the 21st. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Professional Joomla Templates - 888 Poker Review