Gdzie jest melanż w Melanżówku?

Milanówek kojarzy nam się z krówkami, jedwabiem, starymi dębami i willami. Jest tu Centrum Kultury, działa Milanowski Klub Mam, Klub Seniora a nawet Klub Szachowy. Jednak nasze miasto nigdy nie pochyliło się nad losem nastolatków i studentów, aby pomóc im zagospodarować wolny czas, urozmaicić piątkowe wieczory i weekendy.

Czytaj więcej...

KULTURA ROZPROSZONA

Niewielkie, kilkunastotysięczne miasto, trzydzieści kilometrów od Warszawy. Niezły dojazd, kolej, autostrada. Do teatrów – niedaleko, do Filharmonii, do Opery, całkiem blisko. Jak w takim mieście budować kulturę? Kulturę samorządową, chciałoby się rzec? Jak i dla kogo, skoro po osiemnastej po ulicach hula wiatr i świecą się ekrany telewizorów? Dla dzieci, dla seniorów? I czy zaspakajanie potrzeb kulturalnych jest obowiązkiem samorządu, a jeżeli tak, to jak i w jakim stopniu?

Czytaj więcej...

Mamy Kino

kinoPrzestrzeń publiczna i miejsca, w których spotykamy innych współmieszkańców łączą ludzi i budują wspólnotę. Więzy powstają w małych lokalnych przestrzeniach, które mamy pod domem, restauracja, kino, kawiarnia, targowisko miejskie… Starzy mieszkańcy pamiętają, jak Milanówek tętnił życiem, a ludzie nie zamykali się za ogrodzeniami swoich posesji. Jadało się u Drzewicza, przy ul. Piłsudskiego, albo w Milance przy zbiegu Grudowskiej i Warszawskiej. Pełna gości była kawiarnia Magnolia przy Krakowskiej i Mazowsze przy Piłsudskiego. W kinie Orzeł codziennie wyświetlano film, w niedziele również poranki. Milanówek był pod tym względem wyróżniony, w Grodzisku funkcjonowało przyfabryczne kino Słoń, a później kino Wolność, ale kina nie miał Brwinów ani Podkowa.

Czytaj więcej...

Eksperymentalne oświetlenie ulic

Czy Ledy są zdrowe? Jakie mają zalety, a jakie wady?
Takie pytania i wątpliwości pojawiły się w mieście przy okazji zastosowania żarówek ledowych w lampach ulicznych na ul. Mickiewicza, w ramach próby sprawdzenia efektywności takiego rodzaju oświetlenia w Milanówku. Efekt wizualny można zobaczyć samemu. Opinie na ten temat są różne, nawet skrajne, które rozbudzają wyobraźnię zarówno zwolenników jak
i przeciwników eksperymentalnego oświetlenia. Zwolennicy przedstawiają następujące zalety zastosowania lamp ulicznych z żarówkami ledowymi:

Czytaj więcej...

Monday the 21st. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Professional Joomla Templates - 888 Poker Review