CZTERECH NACZELNYCH - Ewa Noińska

L1040428Był rok 2005. Kolejna kadencja burmistrza Wysockiego coraz bardziej rozczarowywała, oczywiście poza środowiskiem dowodzenia, które tkwiło w samozadowoleniu. Wielu milanowian było osobiście dotkniętych niezrozumieniem, niesprawiedliwością i arogancją władzy. Poza malkontenckim sceptycyzmem i zwykłymi plotkami czuło się niemal na plecach groźny pomruk niezadowolenia, który coraz gwałtowniej szukał ujścia.

Zapewne nie byliśmy jedyną grupą, która dyskutowała po chałupach nad sposobem zastopowania tego stanu rzeczy. Były różne pomysły, i bardziej radykalne, i bardziej ugodowe, ale wymagające cierpliwości i czasu. Wygrała jednak opcja stworzenia opozycyjnej gazety, nagłaśniającej nieprawidłowości rządzącej ekipy (Urzędu i Rady Miasta).

Czytaj więcej...

CZTERECH NACZELNYCH - Adam Matusiak

DSC 0421W ostatni dzień listopada zadzwoniła do mnie Tamara z wiadomością, że przygotowuje 100 numer Bibuły. O Boże to już setka, pomyślałem, ale co mi tam do setki. Z Bibuły zrezygnowałem w 2010 roku, minęła kupa czasu, ale do dziś mam w domu archiwalne wydania gazety, a bieżące czytam z przyjemnością, choć nie wychodzi już tak regularnie jak kiedyś. To już nie moja Bibuła, ale co ja piszę, czytanie swoich tekstów to jak wpatrywanie się w lustro, a tam z drugiej strony srebrzystej tafli więcej można dostrzec. Gratuluję setnego wydania, jest co świętować.

Czytaj więcej...

CZTERECH NACZELNYCH - Maciej Piotrowski

piotrowskiMaciek przyszedł do Bibuły na chwilę z jakąś sprawą interwencyjną. Okazało się, że pozostaje z nami na dłużej, a my szybko powierzyliśmy mu bycie naczelnym.

Czytaj więcej...

CZTERECH NACZELNYCH - Maria Matuszewska

polprofil2Zaliczam się do ,,ludności napływowej,,, decyzję o osiedleniu się w Milanówku podjęliśmy z mężem 16 lat temu. Decyzja ta była poprzedzona blisko trzema latami poszukiwań naszego ,,miejsca na Ziemi,,. Jeździliśmy po okolicach Warszawy przyglądając się różnym miejscowościom, pod względem ich charakteru, przyrody, estetyki, infrastruktury, dostępu do instytucji itp.

Czytaj więcej...

Monday the 21st. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Professional Joomla Templates - 888 Poker Review