„Opowieści Ziemi” w Milanówku i okolicy


logo wfośigwMilanówek herb
Cała ta historia zaczęła się kilka lat temu pewnego letniego popołudnia w pięknym ogrodzie, nieopodal Lasu Skulskiego, gdy przeglądając i podziwiając angielską edycję książki The Barefoot Books of Earth Tales, uznałyśmy, że koniecznie trzeba ją wydać także w Polsce.

Czytaj więcej...

Będziemy zajmować się sobą

W Milanówku 30 czerwca 2016 roku mieszkało 16.419 osób. Prawie 4200 z nich ukończyło 60 lat, co stanowi 28 procent naszej miejskiej społeczności. To największa grupa wiekowa, co więcej grupa, która wymaga szczególnej dbałości od władzy publicznej. Polityka senioralna, do niedawna zupełnie nieobecna w przestrzeni publicznej stała się  jedną z ważniejszych polityk  społecznych. Czy dotarła do Milanówka? Czekamy na odpowiedź.

Czytaj więcej...

Trudna interwencja

128W milanowskim Oddziale TOZ są sprawy łatwiejsze i trudne, a także takie, które wydają się nie do załatwienia. Ta była bardzo trudna, ale udało się ją załatwić dzięki determinacji pilotujących ją osób i zaangażowaniu tych, którym leży na sercu los zwierząt.

Czytaj więcej...

Zielony Milanówek?

L1040994W małym miasteczku wiosna zaczyna się wolniej niż w dużym mieście, podgrzewanym spalinami i wielkimi budynkami. W Warszawie forsycja już kwitnie, a u nas dopiero ma pąki, w Kielcach fiołki na rabatach w dużych ilościach, tutaj dopiero wychylają się z zaschniętych liści. Kasztanowce i bez już w kwietniu przypominają kwiatami o zbliżającej się majówce, zaś w Milanówku jeszcze śpią.

Czytaj więcej...

Monday the 21st. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Professional Joomla Templates - 888 Poker Review