Rada zmierza na manowce

Standardy merytorycznej pracy rady miasta Milanówka w ostatnich czasach lecą w dół na łeb, na szyję. Przykładem może być podejmowanie pochopnie uchwał zatwierdzających ważne dla miasta dokumenty, takich jak gminny projekt rewitalizacji miasta.

Czytaj więcej...

Poczta pantoflowa

L1050399O spotkaniu przedstawiającym strategię rozwoju Milanówka na lata 2017-2030, będącym jednym z najważniejszych dokumentem gminy, nie zawiadomiono organizacji pozarządowych. Kilka milanowskich organizacji zajmujących się ochroną środowiska o w/w spotkaniu dowiedziało się pocztą pantoflową. Chcemy meć nadzieję, że to efekt niedopatrzenia a nie zaproszania gości "po uważaniu".

Czytaj więcej...

Po co nam tacy radni?

L1050429W trakcie poprzedniej kadencji rady miasta wydawało nam się, że gorzej już być nie może. Uznawanie skarg mieszkańców za bezzasadne, przegłosowywanie uchwał, przeciwko którym protestowali mieszkańcy i lokalne stowarzyszenia, strofowanie niezależnych radnych za to, że ośmielali się krytykować burmistrza.

Czytaj więcej...

Mieszkańcy wybrali

Mieszkańcy mogą mieć bardzo różne oczekiwania i pomysły w sprawie budżetu obywatelskiego. Mogą np. złożyć projekt zrobienia lądowiska dla helikopterów na dachu liceum. Ale od urzędu chciałoby się oczekiwać mądrej weryfikacji tych pomysłów, kwalifikowania tych, które są w zgodzie z charakterem miasta-ogrodu. Weryfikowania ich przez Referat Ochrony Środowiska, jako referat najbardziej do tego predystynowany.

Czytaj więcej...

Nadużycia rady miasta

L1050355Rada Miasta składa się z radnych wybranych przez mieszkańców. Wybór ten nie daje radnym niekontrolowanej władzy ani podstaw do jej nadużywania. Kilkunastoosobowa Rada Miasta powinna być odzwierciedleniem lokalnej demokracji i gwarantem uczestnictwa mieszkańców w sprawowaniu władzy. Powinna, ale czy jest ?

Czytaj więcej...

Klub upadłego semafora

L1040848W poprzednich kadencjach radni z burmistrzowego rozdania zwani byli przez mieszkańców „klubem semafora“, to od bezmyślnego podnoszenia ręki (niektórzy potrafili jej nie opuszczać nawet przez całe głosowania). Radni (w przeważającej większości) z kadencji na kadencję są gorsi.

Czytaj więcej...

Monday the 21st. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Professional Joomla Templates - 888 Poker Review